O nás

příběh bohémských domů

OSOBNÍ PŘÍBEH BOHEMIAN HOMES

Se stavbou Bohemian Homes jsme začali jen chvíli po vypuknutí pandemie na jaře roku 2020. Náš hlavní příjem z cestovní agentury zaměřené na anglicky mluvící turisty se po startu lockdownu propadl rovnou na nulu. To už ale byl Bohemian Homes vlak rozjetý a my z něho nemínili (a ani nemohli haha) vyskočit. Místo velkolepých plánů a domluvených developerů, jsme se na pozemku, který připomínal zarostlý prales o velikosti 3 000 m2, objevili jen my dva. Manžel Ash neuměl tou dobou ani slovo česky a já zase nevěděla absolutně nic o výstavbě čehokoliv.

příběh bohémských domů

JAK TO CELÉ ZAČALO?

Vše se nám podařilo vybudovat především díky pomoci naší nejužší rodiny. Největší štěstí jsme měli na úžasné kamarády a sousedy. Jejich rady nad zlato nás neustále zachraňovaly a bez jejich vybavené garáže bychom neměli na startu ani kolečko nebo lopatu. Nápad postavit rekreační středisko, kde bychom nabídli našim hostům oázu klidu, komfortu, kvalitního ubytování a pohody v naprostém soukromí na kraji lesa, přišel chvíli poté, co jsme se s manželem seznámili v Indii. Kombinace toho nejlepšího z východu i západu pro nás byla klíčová. Nic podobného jsme v našem širokém okolí nenašli a po více jak 15 letech života v cizině jsme přesně věděli, jakým směrem se chceme ubírat.

PROJEKT DUBLDOM

Lákala nás dřevostavba s moderním designem a velkými prosklenými okny. DUBLDOM a jejich nabídka modulových domů byla pro nás jasná volba. Spolupráce s nimi probíhala perfektně a do teď si je můžeme jenom vynachválit. První rodinný dům o celkové velikosti 75 m2 včetně terasy byl postavený za 6 měsíců a složený na pozemku během 4 dnů. Neuvěřitelné. Stojí na pilotech o výšce až 1,7m nad zemí, ale je plně zateplený včetně krbových kamen a slouží k celoročnímu ubytování. Pojmenovali jsme ho Buddha Home a sami v něm vyzkoušeli bydlet půl roku přes zimní měsíce, abychom vychytali případné mouchy a mohli u toho dokončit další část pozemku. Dubldom je náš jediný developer. Veškeré zemní práce včetně přípojek a terénních úprav jsme si již jeli svépomocí. Já jsme tou dobou byla v 6 měsíci těhotenství a měla na starosti veškerou komunikaci s dodavateli + jsem fungovala jako hlavní dovozce materiálu na pozemek. Manžel Ash který pochází z Himalájí odložil obor softwarového inženýrství na háček, nasadil rukavice a dva roky je nesundal.

A JAK TO BYLO DÁL?

Na jaře roku 2021 jsme byli připraveni pronajmout náš první domek Buddha Home, Romantic Getaway pro dva se přidal po pár měsících v září. Zatím poslední domek Shiva jsme dokončili v listopadu stejného roku. Design interiérů jsem projektovala já a Ash následně vše skládal dohromady. Veškeré dekorace včetně houpacích sítí jsou dovezené ze společných cest po světě a to především z Bali, Kolumbie, Kostariky a Indie. Wellness se sudovou saunu a vířivkou jsme nechávali vyrábět na míru jako poslední, po dokončení výstavby všech domů. Zahradu a okolí domů jsme si vytvářeli také sami. Jak říká manžel: "A to teprve začínáme."

Něco málo o nás

Vlaďka a Ash se svým synem Maurim a border colií Benjim vás velmi rádi přivítají na kraji Českého Švýcarska v Bohemian Homes. Vlaďka se zde narodila a díky své úžasné rodině a dobrodružné povaze tu zná každý kout. 10 let cestovala po světě a žila na krásných místech jako Kanada, Kostarika nebo Austrálie. Během jedné z cest po Indii se seznámila se Ashem, který pochází z Himalájí, ale 12 let žil ve Velké Británii, kde i vystudoval strojní inženýrství na Cambridge. vystudoval univerzitu v Cambridge a 12 let žil ve Velké Británii. Vlaďka naučila Asheho jezdit na snowboardu a sjíždět traily na horských kolech. Ash ji zase zasvětil do meditací a spirituality. Jejich jedinečné životní zkušenosti, vzdělání a dovednosti v kombinaci s jejich pracovní morálkou a dobrodružným duchem vytvořily Bohemian Homes. Za tým Bohemian Homes doufáme, že si svůj pobyt u nás užijete a nabijete se pozitivní energií, která je v této době více než potřeba.

Bohemian Homes